Muğla Seydikemer Masaj Salonu Zeynep

İnsan vücudunda var olan kasların hemen hemen vücut ağırlığının yarısı kadarını teşkil eder ve kan dolaşımı sırasında bunun büyük bir kısmını kullanırlar. Muğla seydikemer masaj salonu Kasılma ve gevşeme faaliyetleri, merkezi olan sinir sistemi kontrolünde olup motor sinirler aracılığı ile yaparlar. Kasılıp ardından gevşeyerek adeta bir pompa gibi çalışırlar.

İnaktive olan kaslar atrofiye uğrarlar. Seydikemer masaj salonu Bu kaslara masaj yöntemi ile uygulanan bazı ritmik faaliyetler inaktive atrofisinin önlenmesinde etkili olur. İn-aktiv olan kaslar içinde dolaşım yetersizliğinden dolayı besin maddeleri giriş ve atık maddelerinin dışa atılımı azalır. Fakat masaj yolu ile kaslar tekrar çalıştırıldığı anda dolaşım hızı artarak birikmiş olan atık maddeler uzaklaşır. Muğla seydikemer masaj salonu . Ardından besin maddeleri girişi sağlanmış olur.

terapisi uygulanan kaslar kendilerini daha çabuk bir şekilde toparlarlar. Böylece meydana gelecek herhangi bir kas zayıflıkları ve kas gevşeklikleri de önlenmiş olur. Kasın tepki kabiliyetinin artmasının yanı sıra, kuvvetlenir. Bağ dokusu sistemi üzerine uygulana terapi ise kas ve çevre ligamantleri açısından çok iyi sonuçlar meydana getirdiği bilinir.