Muğla Ortaca Evde Masaj Si̇tare

tedavi yöntemi yaşlılara, yetişkinlere, gençlere yapıldığı gibi çocuk ve bebeklerde uygulanabilir. Muğla ortaca evde masaj Bebeklere uygulanana bu tedavi yöntemi yetişkinlere yapılan yöntemlerden farklıdır. Bebeklere uygulanan tedavide ısıtıcı uygulanmamalıdır. Bebeklere yapılan tedavide bebek yağı kullanılarak yapılmalıdır. Ortaca evde masaj Bu yapılan tedavi bebeğin gününe ayına göre farklılık gösterir. Süre bakımından da farklılık göstermektedir.

tedavisi 15 dk. Muğla ortaca evde masaj . Olmalıdır ve bölge bölge yapılmalıdır. Yeni doğmuş bir bebeğe, çok aç olan bir bebeğe veya yeni aşı olmuş bir bebeğe bu tedavi yöntemi uygulanmamalıdır. Bebeklere uygulanan bu tedavi yöntemi baş bölgesinden başlanarak yapılır. Hafif okşamalarla yapılan bu tedavi kaş, yanak ve çene bölgesiyle devam eder. Daha sonra tedavide göğüs kısmına geçilir. Çocuklara uygulanan tedavide ise kaburga kısmının alt kısmından omuz kısmına kadar çapraz yapılarak sıvazlanır. Kol kısımlarıysa uç kısımlardan yukarı sağma hareketi uygulanarak yapılır.

Karın bölgesine yapılan masaj tedavi yönteminde sanki su dalgası hareketi gibi aşağı yukarı sıvazlama yöntemi ile yapılır. Çocuk tedavisinde kasık kısmına uygulanan tedavi de daire çizerek bas çek hareketi yapılır.